ساخت ماکت خودرو – ماکت ساختمان – ماکت فایبرگلاس هواپیما

ساخت انواع ماکت خودرو – ماکت ساختمان – ماکت فایبرگلاس هلی کوپتر و هواپیما در شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایران

ماکت یا به فرانسوی همان maquette یا فارسی نمونک و ماکت سازی نقش مهمی در صنایع مختلف و انواع سازه های ثابت و متحرک ایفا می کند. همچنین فایبرگلاس جنسی است که در ساخت ماکت های امروزی از آن استفاده زیادی می شود.

نمونه های پرکاربرد ماکت در صنایع نظامی، معماری و ساختمان سازی و خودرو می باشد.

اهمیت ساخت ماکت پیش از پروژه

تصور کنید یک ساختمان و برج تجاری با نقشه جدید و مدرن را بخواهیم بسازیم. ساختمان ساخته می شود و در حین ساخت و یا در هنگام استفاده از ساختمان متوجه چند ایراد پایه ای می شویم که به جز تخریب کردن قابل اصلاح نیستند! و این یعنی از بین رفتن کلی هزینه و زمان و بودجه.

از سوی دیگر یک مدیر پروژه که می خواهد یک پروژه بسیار بزرگ را اجرا و پیاده سازی کند، برای جلب مشارکت سرمایه گذاران نیاز دارد تا طرح نهایی را به ایشان نشان داده تا انگیزه همکاری و مشارکت در ایشان ایجاد کند و اینجاست که یک ماکت کوچک از مدل واقعی که طراحی و پیاده سازی خواهد شد تصویر ذهنی و عینی کاملی از پروژه به سرمایه گذارها خواهد داد تا با خیال آسوده و بدون دغدغه در پروژه مشارکت کنند تا پروژه در مرحله فاز اجرائی قرار گیرد.

بطور کلی یک ماکت یکی از نیازهای اساسی در زمینه جلب مشارکت، تبلیغات، بازاریابی و فروش، اخذ مجوز، درک و بینش در زمینه پژوهش ها، مدل های مطالعاتی، طراحی صنعتی بکار می رود.

نمونه ماکت شهرک از شرکت میثاق سامانه ایرانیان

نمونه ماکت شهرک ساختمانی کاری از از شرکت میثاق سامانه ایرانیان

به همین خاطر منطقی است که پیش از شروع به کار یک ماکت شبیه به پروژه اما در اندازه بسیار کوچک تر ساخته می شود تا ایرادهای احتمالی آن بررسی شده و در نهایت شروع به ساخت پروژه بکنیم.

انبوه سازان و ساختمان سازان

اگر در زمینه ساخت و ساز انبوه فعالیت دارید و نیاز به تعداد ماکت بالا دارید میثاق سامانه ایرانیان آماده همکاری با شماست. همچنین اگر نیاز به درب لوکس و حفاظ روی دیوار دارید در خدمت شماست.

اهمیت ماکت در صنایع حساس

اهمیت ساخت ماکت در صنایع حساسی مانند صنایع نظامی مانند ماکت هواپیما، ماکت کشتی، ماکت هلی کوپتر بیش از پیش می شود. و اصولا هر شرکتی صلاحیت ساخت ماکت در صنعت سازه های نظامی را پیدا نمی کند. ما در شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایرانیان افتخار داریم نمونه کارهای مختلفی از جمله ماکت پژو 405 – ماکت هلی کوپتر و هواپیما را برای شرکت های معتبری همچون ایران خودرو، شرکت پنها ساخته ایم و البته نمونه کارهای بیشتری نیز وجود دارند که بدلیل حساسیت و تعهد به محرمانه بودن آن تا چند سال مشخص (طبق قرارداد) امکان درج به عنوان نمونه کار را نداریم!

ماکت هلی کوپتر سفارش شرکت پنها – پروژه انجام شده شرکت میثاق سامانه ایرانیان به سفارش شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران
ماکت هلی کوپتر سفارش شرکت پنها – پروژه انجام شده شرکت میثاق سامانه ایرانیان به سفارش شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران

چه ماکت هایی در شرکت میثاق سامانه ایرانیان طراحی و پیاده سازی می شود؟

ساخت ماکتهای دینامیک با کنترل از راه دور، ماکتهای عمرانی و معماری، ماکت صنعتی در شرکت ماکت سازی

انواع ماکت شهری . – ماکت لنداسکیپ . – ماکت توپوگرافی . – ماکت خارجی یا ماکت اکستریور . – ماکت داخلی یا ماکت اینتریور – ماکت محیط ( سبزینگی) – ماکت برش . – ماکت نما – ماکت اسکلت/ سازه – ماکت جزییات/ اتصالات – ماکت مبلمان و ماکت معماری شامل: ماکت اسکیز – ماکت نمودار – ماکت مفهوم – ماکت حجم – ماکت پر و خالی – ماکت شکل گیری – ماکت نهایی

ورود به سایت میثاق سامانه ایرانیان

در صفحه پروژه های انجام شده شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایرانیان، انواع ماکت از جمله ماکت خودرو چرثقیل ، ماکت هلی کوپتر ، ماکت هواپیما و ماکت شهرک مسکونی را مشاهده خواهید فرمود.

ماکت هواپیما پروژه ای دیگر از شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایرانیان ماکت هواپیما ماکت هواپیما پروژه ای دیگر از شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایرانیان

چنانچه برای انجام و پیاده سازی پروژه های خود نیاز به ماکت حرفه ای و ماکت سه بعدی فایبرگلاس دارید…

چنانچه می خواهید ایده های ذهنی خود را در دنیای واقعی پیاده سازی کنید، اول با شرکت ماکت سازی میثاق سامانه ایرانیان مشاوره رایگان نمایید

www.ScaleModel.ir

مقاله های بیشتر

فهرست